Dowiedz się więcej ...
W kwietniu 2018 roku minęło 25 lat istnienia naszej placówki. Chcemy wspólnie świętować efekty działań na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z Rzeszowa i okolic. Podobnie jak na starcie, chociaż dzisiaj z wykorzystaniem nowoczesnych form i metod, dbamy o wszechstronny rozwój wychowanków i współpracę z ich rodzinami.
Dowiedz się więcej ...
Zachęcamy rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami do zapisów na nowy rok szkolny. Ośrodek działa w oparciu profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę. Oferujemy systematyczną, kompleksowa terapię dla podopiecznych. Świadczone usługi w zakresie edukacji, rehabilitacji, terapii i opieki są nieodpłatne.
Dowiedz się więcej ...
Dowiedz się więcej ...
Przekaż 1% podatku i wesprzyj działania Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rzeszowie. W deklaracji podatkowej w odpowiednim miejscu wpisz numer KRS naszego Stowarzyszenia, czyli 0000338258 oraz podaj ile wynosi Twój 1%.
Kliknij, aby przejść do galerii ...
 

 WAŻNE!!!

 

Szanowni Państwo!

W związku z zagrożeniem zdrowia i bezpieczeństwa Wychowanków OREW z powodu koronawirusa COVID-19, zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z roku 2002, ogłoszeniem w kraju stanu epidemii, na podstawie Uchwały Zarządu Koła PSONI Koło w Rzeszowie przedłuża się zawieszenie zajęć edukacyjno-wychowawczych w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Rzeszowie od 25 marca do 10 kwietnia 2020r.

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dziękujemy za wzajemną odpowiedzialność, zrozumienie i otwartość.

 

W związku z wytycznymi Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, placówka OREW podejmuje działania prowadzenia kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w zakresie możliwym do realizacji we współpracy z Państwem. Szczegóły działań w tym zakresie przedstawią Państwu Wychowawcy w rozmowach telefonicznych i Komunikatach na naszej stronie internetowej.

Wszyscy żywimy nadzieję i życzymy sobie,  że po tych zmaganiach i wyrzeczeniach dane nam będzie spotkać się w zdrowiu, radości i z pełną satysfakcją, że mamy to wszystko za sobą i możemy ponownie normalnie pracować.

W związku z trudną dla wszystkich sytuacją pozostawania dzieci w domach i być może rodzącymi się pytaniami lub wątpliwościami, proponuję i zachęcam Państwa do wysyłania na naszą skrzynkę  e-mail  zapytań  do konkretnych specjalistów lub prośby o kontakt telefoniczny.

Adres poczty email :

do specjalistów i wychowawców: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do Dyrektora i Zarządu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 17 8539528  

Bardzo proszę o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej, a w razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa  dyspozycji pod w/w numerem telefonu w godz. od 9.00 do12.00 w dniach 27.03; 31.03; 02.04; 06.04; 08.04. W sprawach pilnych proszę dzwonić pod w/w numer, pod którym otrzymacie Państwo numer mojego prywatnego telefonu komórkowego.

Jeszcze raz życzę Wszystkim zdrowia, cierpliwości i siły. Pozdrawiam Wszystkich Rodziców i Wychowanków.

                                                                                                                            DYREKCJA OREW


 

Komunikat Rady Programowej

 

Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w naszym ośrodku opracowano nowe formy realizacji zadań terapeutycznych.

 

Wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom i możliwościom naszych podopiecznych proponujemy następujące formy współdziałania:

- Umieszczanie materiałów edukacyjnych na stronie internetowej ośrodka w zakładce Zdalne wspomaganie,

- Kontakt poprzez konto e-mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule prosimy wpisywać imię i nazwisko terapeuty, do którego kierowana jest wiadomość),

- Kontakt telefoniczny z wychowawcami grup, a także innymi specjalistami.

 

Zachęcamy wszystkich do śledzenia informacji, zapoznawania się z przesyłanymi materiałami i w miarę możliwości realizacji celów terapeutycznych w warunkach domowych. 

W ramach konsultacji służymy poradą, rozmową, wsparciem informacyjnym. Prosimy o kontakt e-mailowy oraz telefoniczny. Do podanego konta e-mailowego dostęp ma każdy z pracowników merytorycznych. Telefonicznie prosimy kontaktować się przez wychowawców w godz. 9:00 – 14:00  od poniedziałku do piątku.

Rada Programowa


              Co musisz wiedzieć o koronawirusie?


 

Odsłony: 17

 

 WAŻNE!!!

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach § 18 ust.2 Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rzeszowie informuje, że:

W dniach 16-25 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Rzeszowie.

                                                                               Zarząd Koła PSONI


 

Odsłony: 56894

Szanowni Rodzice!

Na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

  • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;

Uwaga! W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

W chwili obecnej, biorąc pod uwagę sytuację organizacyjną placówki, Dyrektor wraz z organem prowadzącym PSONI Koło w Rzeszowie informuje o znacznym ograniczeniu funkcjonowania placówki ze względu na brak pracowników merytorycznych spowodowany skorzystaniem z zasiłku opiekuńczego w związku z zamknięciem szkół i placówek oświatowych od 12 do 25 marca br. i pozostawaniem w domach dzieci pracowników. Kolejnym powodem są  nasilone w obecnym czasie choroby pracowników lub ich dzieci, przebywanie na zwolnieniach lekarskich oraz urlopy pracowników wzięte ze względu na poczucie zagrożenia zdrowia i życia na skutek zarażenia. W związku z powyższym uniemożliwione będzie prowadzenie zajęć specjalistycznych w placówce od 16 do 25 marca br.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju i bardzo realne zagrożenie epidemiologiczne, rekomendacje wszystkich służb sanitarnych, Zarząd Koła, Dyrektor i Pracownicy placówki, dbając o bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa dzieci zachęcamy Rodziców do pozostawiania dzieci w domach, celem ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa i zminimalizowania ryzyka zakażenia, które - w odniesieniu szczególnie do naszych dzieci - mogłoby mieć katastrofalne skutki, gdyż wszystkie należą do grupy ryzyka.

Bardzo dziękujemy Państwu za współpracę, a w odpowiedzi na prośby niektórych z Państwa przekazujemy apel do Wszystkich Państwa o rozwagę i odpowiedzialność za całą społeczność placówki. W chwili obecnej /piątek 13.03.2020r./  95%   wychowanków placówki OREW pozostało w domu z deklaracją nieobecności.

Jednocześnie informujemy, że w sytuacji jakichkolwiek podejrzeń lub pojawienia się charakterystycznych objawów dla zakażenia placówka podejmie procedurę sanitarną zgodnie z zasadami postępowania epidemiologicznego.

Prosimy o śledzenie Komunikatów na stronie internetowej placówki OREW, stronach Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

                                                                                     Dyrekcja

Odsłony: 1
kontakt3