Dowiedz się więcej ...
W kwietniu 2018 roku minęło 25 lat istnienia naszej placówki. Chcemy wspólnie świętować efekty działań na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z Rzeszowa i okolic. Podobnie jak na starcie, chociaż dzisiaj z wykorzystaniem nowoczesnych form i metod, dbamy o wszechstronny rozwój wychowanków i współpracę z ich rodzinami.
Dowiedz się więcej ...
Zachęcamy rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami do zapisów na nowy rok szkolny. Ośrodek działa w oparciu profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę. Oferujemy systematyczną, kompleksowa terapię dla podopiecznych. Świadczone usługi w zakresie edukacji, rehabilitacji, terapii i opieki są nieodpłatne.
Dowiedz się więcej ...
Dowiedz się więcej ...
Przekaż 1% podatku i wesprzyj działania Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rzeszowie. W deklaracji podatkowej w odpowiednim miejscu wpisz numer KRS naszego Stowarzyszenia, czyli 0000338258 oraz podaj ile wynosi Twój 1%.
Kliknij, aby przejść do galerii ...

Szanowni Rodzice!

W związku z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji Narodowej, że nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, którą wprowadzono 25 marca br., zostanie przedłużona do 26 czerwca 2020 roku Zarząd Koła PSONI w Rzeszowie w porozumieniu z Dyrektorem OREW, podjął decyzję o kontynuowaniu działań Placówki OREW w obecnej formie tj. dwutorowo - w formie oddziaływań stacjonarnych na wniosek Rodziców prowadząc indywidualną rewalidację i rehabilitację medyczną, oraz w formie kształcenia na odległość - dla Wychowanków pozostających w domach.  

Bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę i ufam, że wspólnie przebrniemy przez ten trudny czas.

Szczegółowe informacje zostaną Państwu przesłane przez nauczycieli na skrzynki email.

                                                                                             Z poważaniem Dyrektor OREW


 

Szanowni Rodzice!

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 oraz na podstawie przepisów rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

W związku z powyższym zajęcia stacjonarne w placówce OREW są nadal zawieszone a nauka nadal jest realizowana w formie kształcenia na odległość. Bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę i ufam, że wspólnie przebrniemy przez ten trudny czas.

Bardzo proszę śledzić informacje na naszej stronie internetowej, gdyż o każdej zmianie będę Państwa informować.

Z poważaniem Dyrektor OREW


 

Przesyłam ważne informacje szczególnie dla Rodziców wychowanków pełnoletnich o wsparciu finansowym PFRON dla osób z niepełnosprawnością, które nie mogą korzystać z opieki w placówkach dziennych z powodu ich czasowego zamknięcia. Od 10 kwietnia 2020 r. osoby z niepełnosprawnością lub ich opiekunowie mogą składać wnioski o wsparcie w wysokości 500 zł netto w ramach nowego programu pomocowego PFRON. Został on uruchomiony w związku ze stanem epidemii w Polsce.

W załączeniu przesyłam link do bardziej szczegółowych informacji dla kogo program jest przeznaczony, jakie wsparcie można otrzymać i jak się o nie starać.

500 zł z PFRON. Dla kogo? Jak wnioskować? [PORADNIK]

POLECAM DYREKCJA


 

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020r. do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy do tego czasu będzie nadal realizował swoje działania w dostępnych i możliwych do realizacji formach kształcenia na odległość.

Dyrekcja


 

Szanowni Rodzice!

Załączam Państwu informację z Ministerstwa Edukacji Narodowej na temat możliwości skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla Rodziców pracujących zawodowo!
Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Rodziny Pracy i PolitykiSpołecznej, podjęło działania legislacyjne m.in. dotyczące zasiłku opiekuńczego, których efektem była ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COViD-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568). Ww. ustawa wprowadziła przepisy dające rodzicom dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności oraz rodzicom dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, które nie będą uczęszczały do przedszkola, szkoły czy innej placówki z powodu COViD-19 prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje do ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego przysługuje również osobie sprawującej osobistą opiekę nad dorosłą osobą niepełnosprawną nie uczęszczającą do szkoły czy ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego z powodu COVID-19.

Dyrekcja

 

 WAŻNE!!!

 

Szanowni Państwo!

W związku z zagrożeniem zdrowia i bezpieczeństwa Wychowanków OREW z powodu koronawirusa COVID-19, zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z roku 2002, ogłoszeniem w kraju stanu epidemii, na podstawie Uchwały Zarządu Koła PSONI Koło w Rzeszowie przedłuża się zawieszenie zajęć edukacyjno-wychowawczych w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Rzeszowie od 25 marca do 10 kwietnia 2020r.

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Dziękujemy za wzajemną odpowiedzialność, zrozumienie i otwartość.

 

W związku z wytycznymi Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, placówka OREW podejmuje działania prowadzenia kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w zakresie możliwym do realizacji we współpracy z Państwem. Szczegóły działań w tym zakresie przedstawią Państwu Wychowawcy w rozmowach telefonicznych i Komunikatach na naszej stronie internetowej.

Wszyscy żywimy nadzieję i życzymy sobie,  że po tych zmaganiach i wyrzeczeniach dane nam będzie spotkać się w zdrowiu, radości i z pełną satysfakcją, że mamy to wszystko za sobą i możemy ponownie normalnie pracować.

W związku z trudną dla wszystkich sytuacją pozostawania dzieci w domach i być może rodzącymi się pytaniami lub wątpliwościami, proponuję i zachęcam Państwa do wysyłania na naszą skrzynkę  e-mail  zapytań  do konkretnych specjalistów lub prośby o kontakt telefoniczny.

Adres poczty email :

do specjalistów i wychowawców: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do Dyrektora i Zarządu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 17 8539528  

Bardzo proszę o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej, a w razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa  dyspozycji pod w/w numerem telefonu w godz. od 9.00 do12.00 w dniach 27.03; 31.03; 02.04; 06.04; 08.04. W sprawach pilnych proszę dzwonić pod w/w numer, pod którym otrzymacie Państwo numer mojego prywatnego telefonu komórkowego.

Jeszcze raz życzę Wszystkim zdrowia, cierpliwości i siły. Pozdrawiam Wszystkich Rodziców i Wychowanków.

                                                                                                                            DYREKCJA OREW


 

Komunikat Rady Programowej

 

Zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w naszym ośrodku opracowano nowe formy realizacji zadań terapeutycznych.

 

Wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom i możliwościom naszych podopiecznych proponujemy następujące formy współdziałania:

- Umieszczanie materiałów edukacyjnych na stronie internetowej ośrodka w zakładce Zdalne wspomaganie,

- Kontakt poprzez konto e-mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule prosimy wpisywać imię i nazwisko terapeuty, do którego kierowana jest wiadomość),

- Kontakt telefoniczny z wychowawcami grup, a także innymi specjalistami.

 

Zachęcamy wszystkich do śledzenia informacji, zapoznawania się z przesyłanymi materiałami i w miarę możliwości realizacji celów terapeutycznych w warunkach domowych. 

W ramach konsultacji służymy poradą, rozmową, wsparciem informacyjnym. Prosimy o kontakt e-mailowy oraz telefoniczny. Do podanego konta e-mailowego dostęp ma każdy z pracowników merytorycznych. Telefonicznie prosimy kontaktować się przez wychowawców w godz. 9:00 – 14:00  od poniedziałku do piątku.

Rada Programowa


              Co musisz wiedzieć o koronawirusie?


 

 

 WAŻNE!!!

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach § 18 ust.2 Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rzeszowie informuje, że:

W dniach 16-25 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Rzeszowie.

                                                                               Zarząd Koła PSONI


 

Szanowni Rodzice!

Na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

  • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;

Uwaga! W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

W chwili obecnej, biorąc pod uwagę sytuację organizacyjną placówki, Dyrektor wraz z organem prowadzącym PSONI Koło w Rzeszowie informuje o znacznym ograniczeniu funkcjonowania placówki ze względu na brak pracowników merytorycznych spowodowany skorzystaniem z zasiłku opiekuńczego w związku z zamknięciem szkół i placówek oświatowych od 12 do 25 marca br. i pozostawaniem w domach dzieci pracowników. Kolejnym powodem są  nasilone w obecnym czasie choroby pracowników lub ich dzieci, przebywanie na zwolnieniach lekarskich oraz urlopy pracowników wzięte ze względu na poczucie zagrożenia zdrowia i życia na skutek zarażenia. W związku z powyższym uniemożliwione będzie prowadzenie zajęć specjalistycznych w placówce od 16 do 25 marca br.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju i bardzo realne zagrożenie epidemiologiczne, rekomendacje wszystkich służb sanitarnych, Zarząd Koła, Dyrektor i Pracownicy placówki, dbając o bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa dzieci zachęcamy Rodziców do pozostawiania dzieci w domach, celem ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa i zminimalizowania ryzyka zakażenia, które - w odniesieniu szczególnie do naszych dzieci - mogłoby mieć katastrofalne skutki, gdyż wszystkie należą do grupy ryzyka.

Bardzo dziękujemy Państwu za współpracę, a w odpowiedzi na prośby niektórych z Państwa przekazujemy apel do Wszystkich Państwa o rozwagę i odpowiedzialność za całą społeczność placówki. W chwili obecnej /piątek 13.03.2020r./  95%   wychowanków placówki OREW pozostało w domu z deklaracją nieobecności.

Jednocześnie informujemy, że w sytuacji jakichkolwiek podejrzeń lub pojawienia się charakterystycznych objawów dla zakażenia placówka podejmie procedurę sanitarną zgodnie z zasadami postępowania epidemiologicznego.

Prosimy o śledzenie Komunikatów na stronie internetowej placówki OREW, stronach Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

                                                                                     Dyrekcja

kontakt3