image001W "tłusty czwartek" 20 lutego w naszym Ośrodku w Czerwonkach odbyła się zabawa karnawałowa w stylu Safari. Chodź za oknem padał deszcz i plucha my udaliśmy się na słoneczną upalną sawannę. Puszczając wodzę fantazji w oryginalnej scenerii przeobraziliśmy się w tubylcze zwierzęta. No i rzecz jasna główną rolę odegrał Król Lew. Wokół niego skupiały się wszystkie zwierzęta, oraz tematyczne quizowe zabawy. Główne menu stanowiła zebra (ciasto) oraz… pączki i faworki, ponieważ był to tłusty czwartek.

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image01825 lutego odbyła się u nas wyjątkowa zabawa karnawałowa. Wspólnie z Przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 odbyliśmy niezwykłą podróż muzyczną. Każdy miał szansę pojawić się na scenie i porwać swoim występem naszą wyjątkową widownię. Humor nie opuszczał nas ani przez chwilę! Dzięki niezwykłej kreatywności występujących mieliśmy okazję oglądać niesamowite wykonania bardziej i mniej znanych przebojów. Oprócz uczty dla ducha była także uczta dla ciała - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali dla naszych wychowanków imienne muffinki. Był to niezwykle uroczy gest. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image016We środę 18 grudnia 2019 roku w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie wigilijne, wprowadzające w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oprócz wychowanków i pracowników gościliśmy księdza Marka z Parafii Garnizonowej, który jest duszpasterzem naszej placówki. W programie artystycznym wychowankowie dwóch grup rewalidacyjno-wychowawczych zaprezentowali swoje umiejętności - zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze” z wykorzystaniem komunikatora głosowego oraz zaprosili wszystkich zgromadzonych na spotkaniu do wspólnego śpiewania trzech innych kolęd obrazując je teatrem cieni. Klimat tych wystąpień wzmacniał akompaniament gitarowy oraz akordeonowy w wykonaniu pracowników. Po prezentacjach scenicznych przyszedł czas na słowa życzeń, tych wypowiedzianych oficjalnie i tych składanych w osobistych relacjach, którym towarzyszyło tradycyjne dzielenie się opłatkiem przy dźwiękach kolęd i melodii świątecznych.

 Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image00317 grudnia 2019 roku w naszym Ośrodku w Czerwonkach odbyła się Wigilia z udziałem zaproszonych gości. Wśród nich byli sponsorzy, sympatycy, rodzice naszych wychowanków, pracownicy oraz dyrekcja. Jak co roku w serdecznej świątecznej atmosferze wspólnie spędziliśmy ten przedświąteczny czas.

 

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image007W tym roku to my wyruszyliśmy na spotkanie ze św. Mikołajem. Czekał na nas w szkole Podstawowej w Hermanowej. W gościnnej  atmosferze obejrzeliśmy przygotowaną dla nas inscenizację bajki „Czerwony kapturek", a potem przyszedł czas na prezenty i wspólną zabawę ze św. Mikołajem.

 

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image0076 grudnia do naszego Ośrodka przybył św. Mikołaj. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i już przed południem można było zobaczyć jego pomocnice – Śnieżynki. Za nimi na nartach ciągnąc za sobą sanki dotarł nasz honorowy gość. Prezenty rozdał wszystkim naszym wychowankom... przecież byli bardzo grzeczni przez cały rok. Dzień ten był pełen tańców, uśmiechów i - jak widac na zdjęciach - poważnych rozmów z Mikołajem. Na pewno gość, który do nas przybył zostanie na długo w naszej pamięci, i mamy nadzieję, że za rok znowu nas odwiedzi.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

dsc05334W dniach 25 i 27 listopada zorganizowaliśmy zajęcia integrujące wszystkich wychowanków i pracowników placówki. Na salach zostały przygotowane stanowiska wystawowe, degustacyjne, teatralne, działań praktycznych. Mieliśmy okazję wejść w rolę gospodarzy i gości, zaprezentować swoje mocne strony. Jedni stali się kucharzami, inni dostawcami. Dopisywały nam dobre humory i nprzdekonaliśmy się kolejny raz jak ważne jest doświadczenie nowych bodźców i nawiązywanie kontaktów poprzez wspólne działanie. A poza tym poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Owoce i warzywa dały wszystkim zastrzyk pozytywnej energii.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image001W dniu 14 października 2019 r. w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Papieski połączony z różańcem. Wspomnienia o wielkim Polaku, który nauczał, wskazywał drogę oraz zachęcał do odważnego świadectwa o Chrystusie przeżywaliśmy wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie. Wydarzenie to uświetniła prezentacja o Janie Pawle II oraz wspólne śpiewanie ukochanych pieśni papieża.

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image00115 października w naszym ośrodku w Hermanowej, przy zaangażowaniu rodziców wychowanków, odbył się piknik z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Główną atrakcję - przejażdżkę quadem - zorganizowali rodzice Darii. Serdecznie im za to dziękujemy. Piękna pogoda, tematyczne zabawy, oczywiście smaczna potrawa z kociołka i różne specjały dopełniły świetności tego wydarzenia.

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

3Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim.

Niestety proponowany przez nas projekt "Wesoła Przystań" nie uzyskał wystarczającej liczby głosów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

 

 

 

 Jeśli chcesz zobaczyć co planowaliśmy zrobić, klknij tutaj...


 

image003

 

Dnia 3 czerwca uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka. Hasłem ptrzewodnim była muzyka. Wspólnie rozwiązywaliśmy muzyczne zagadki, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Każdy miał możliwość wybrania dla siebie lub zadedykowania komuś piosenki podczas "Koncertu życzeń".  Muzycznej oprawie "smaku dodały" pyszne gofry przygotowane przez rodziców naszych dzieci.

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image005

 

6 czerwca 2019 roku podczas pikniku rodzinnego Świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na działce rekreacyjnej naszych przyjaciół - dobroczyńców. Urokliwe miejsce, wspólne biesiadowanie sprawiły że bardzo miło upłynął nam czas.

 

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image038

 

Końcem maja wzięliśmy udział w przeglądzie twórczości artystycznej pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Spotkanie miało na celu prezentację naszych umiejętności i talentów: plastycznych, muzycznych, aktorskich, oratorskich i innych. Przygotowaliśmy wiele pięknych, oryginalnych prac plastycznych prezentujących uroki polskiego krajobrazu. Nasi koledzy i koleżanki przybliżyli nam wspaniałą polską wieś dzięki inscenizacji muzycznej: "Dawne zwyczaje w domu i w zagrodzie". Wysłuchaliśmy opowieści o jednym z najpiękniejszych polskich miast - Toruniu. Występy uatrakcyjniły utwory muzyczne w wykonaniu utalentowanej kadry.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

Ludowe20190508 0003

 

Dnia 5 kwietnia.2019 roku nasi wychowankowie uczestniczyli gościnnie w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców i Przyśpiewek Ludowych, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego w Rzeszowie. W imprezie tej brały udział dzieci z 25 rzeszowskich przedszkoli, a jej celem była prezentacja polskich tańców regionalnych oraz przyśpiewek ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Grupa najmłodszych podopiecznych naszej placówki (pod opieką terapeutów) zaprezentowała wspólne muzykowanie do utworu „W zielonym gaju” oraz przedstawiła inscenizację pt. „Dawne zwyczaje w domu i zagrodzie” przy akompaniamencie utworu „Kukułeczka”. Podobnie jak w ubiegłym roku nasz występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Chcieliśmy podzielić się z innymi naszym sposobem przeżywania muzyki granej na żywo, umiejętnościami wchodzenia w role, humorystycznego interpretowania ludowych zwyczajów. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Publiczne nr 36 w Rzeszowie. Tradycyjnie przegląd uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

P1850769

 

Zabawa karnawałowa, w której uczestniczyliśmy 12 lutego na długo pozostanie w naszej pamięci... Odwiedzili nas bowiem wyjątkowi Goście! "Bogowie parkietów lat siedemdziesiątych każdą fankę zamienili w Dancing Queen, a każdy fan nucił swoje Waterloo. Przez lata nie schodzili ze szczytów list przebojów." Zespół ABBA wystąpił specjalnie dla nas! Tańczyliśmy w rytmie ich największych hotów, a na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Było fantastycznie! "Thank You for the music"!

  

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

IMG 20190207 095848377

 

Tak oto brzmiał temat tegorocznej zabawy karnawałowej w Czerwonkach, która odbyła się 7 lutego 2019 roku. Gośćmi zaproszonymi byli dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej w Hermanowej. Wszyscy przeistoczyliśmy się w fantastyczne postacie z bajek. Stroje, dekoracja sal i zabawy integracyjne sprawiły świetny nastrój fantazji i marzeń. Niespodzianką było wyświetlanie na slajdach bajek z lat '80.

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...

 


 

image002

 

To już kolejne spotkanie z cyklu "Dzień Opowieści". Tym razem mogliśmy wspólnie udać się w podróż do Anglii, poznać jej muzykę, taniec, smaki, krajobrazy, ciekawostki kulturalne i historyczne. Zwiedzaliśmy także ekspozycję kolekjek w "Muzeum Kolejnictwa". Atrakcją zajęć była możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z rodziną królewską, Wikingami, w angielskiej budce telefonicznej, autobusie piętrowym czy na tle sklepików i kamieniczek Yorku. Wśród widzów - poza wychowankami naszego ośrodka - znaleźli się również harcerze z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mrowli. Gośćmi specjalnymi byli także wolontariusze - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze zabaw integracyjnych, pląsów, prezentacji slajdów i opowieści oraz występów wychowanków w krótkich tematycznych inscenizacjach. Bawiliśmy się przednio...

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

imag55192

 

24 stycznia 2019 roku gościliśmy katechetkę z grupą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i przygotowanymi Jasełkami. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla naszych wychowamnków, jak i przybyłych uczniów, którzy po przedstawieniu mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach prowadzonych w placówce.

 

 

 Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

P1850413

 

Dnia 20. grudnia spotkaliśmy się na uroczystej Wigilii. Przybliżyliśmy sobie najważniejsze tradycje wigilijne i świąteczne, zarówno te współczesne jak i te praktykowane w przeszłości. Wspólnie podsumowaliśmy miniony rok 2018 wspominając najważniejsze wydarzenia utrwalone na zdjęciach. Nie mogło także zabraknąć odśpiewania najpiękniejszych polskich kolęd.

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

kontakt3