P1100205 

Idzie dobry święty , uśmiecha się wkoło,

Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.

Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,

Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

5 grudnia nasz Ośrodek odwiedził św. Mikołaj. Co prawda nie było śniegu, a pogoda zapowiadała raczej wizytę Wielkanocnego Zająca, ale Mikołaj i tak przybył. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Tuż po śniadaniu zjawiły się najpierw jego pomocnice – Śnieżynki, a za nimi nasz honorowy gość. Prezenty czekały tylko na grzeczne dzieci… ale przecież wszyscy nasi wychowankowie byli bardzo grzeczni przez cały rok… zatem otrzymali je wszyscy. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, a zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

 
IMG 3410

Kilka dni temu świętowaliśmy w naszym Ośrodku Andrzejki. W tym roku przenieśliśmy się do starożytnej Grecji, na górę Olimp. Grecy wierzyli, że jest to siedziba najważniejszych bogów i gdyby któryś ze śmiertelników ośmieliłby się wejść na Olimp, wtedy bogowie uznaliby to za zniewagę i zlekceważenie ich majestatu, i zrzuciliby go ze świętej góry. Na szczęście z wejściem na nasz Olimp nie było żadnego problemu. Gromowładny Zeus i jego córka Atena chętnie witali wszystkich zgromadzonych. Mieliśmy okazję poznać mitologicznych bogów i boginie, herosów, piękne panny. Snuły się historie z nimi związane. Jak na ucztę przystało – były tańce, spróbowaliśmy antycznych potraw, a wyrocznia Pytia udzieliła każdemu rad i wskazówek dotyczących przyszłości 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

SAM 2451

W listopadzie obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia zorganizowana przez grupy pani Bogusi i pani Magdy. Oprawę muzyczną zapewniła pani Anita. Akademia miała formę prezentacji multimedialnej, a pani Anita zaintonowała wszystkim znane pieśni patriotyczne. Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom: tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Dzięki Nim dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia. Upamiętniamy tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia, a wszystko po to, żeby Polska była Polską. 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

SAM 17474

 W tym miesiącu uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji, 17 października, starsze grupy edukacyjne we współpracy z muzykoterapeutką, p. Anitą, przygotowały występ słowno-muzyczny. Mogliśmy podziwiać zarówno solistów, jak i występy zespołowe naszych podopiecznych. Odbyło się także losowanie symbolicznych suwenirów, które każda z grup przygotowywała na tę okazję w ostatnim czasie.***

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

P1090835

Chociaż jesienna aura nie rozpieszcza nas w tym roku - wbrew wszystkiemu - udało nam się wykraść kilka słonecznych dni i zorganizować późniejsze niż zazwyczaj – Święto Pieczonego Ziemniaka. Było nam bardzo przyjemnie wygrzewać buzie w promieniach październikowego słońca, a pieczone w ognisku ziemniaki smakowały jak nigdy (rekordziści zjedli nawet po kilkanaście ziemniaków z domowym masłem czosnkowym i gzikiem J). Zabawę uświetnił swoim graniem i śpiewem pan Jacek, a my wtórowaliśmy mu na nutę biesiadnych „Sokołów”. 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

 

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Rzeszowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny do grup Rewalidacyjno – Wychowawczych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz do Oddziałów Edukacyjno – Terapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym ze sprzężeniami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: tel. 17 853 95 28

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji i odpowiemy na Państwa pytania.

 

„Kto czyta książki żyje podwójnie”
Umberto Eco

 

Dnia 14 stycznia 2017 r. w naszym ośrodku odbyło się spotkanie czytelnicze, zorganizowane przez rodziców naszych wychowanków. Skierowano je nie tylko do miłośników książek, ale również do osób, które chciałyby polubić czytanie. W miłej, luźnej atmosferze, przy aromatycznej herbatce toczyły się rozmowy o książkach. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i czekamy na kolejne spotkania.

W dniu 17.01.2017 odwiedziliśmy kościół Św. Marcina w Błażowej, gdzie podziwialiśmy szopkę Bożonarodzeniową. Duże wrażenie wywarły na nas ruchome figurki zsynchronizowane z rytmem dobowym.

Dzięki życzliwości Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie mieliśmy możliwość bawić się u nich na integracyjnej zabawie karnawałowej. Towarzyszyli nam wolontariusze z tej szkoły. Tym razem uczestnicy zabawy przebrali się w stroje zwierząt. Naszą zabawę uświetnił wodzirej ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Wszyscy mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w Fotobudce. Zorganizowane konkursy i zabawy sprzyjały integracji wychowanków.

Po tak udanej zabawie wszyscy udamy się na zasłużone zimowe ferie.

14 lutego uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych zorganizowanych z okazji Walentynek. Podczas walentynkowego quizu poznaliśmy ciekawostki związane ze Świętem Zakochanych. Różnorodne i atrakcyjne zabawy, takie jak: „Taniec złamanych serc”, „Mam serduszko”, Wędrujące pudełko”, „Taniec światełek” sprzyjały dobrej zabawie i integracji. Na koniec zostaliśmy obdarowani słodkościami od Św. Walentego i walentynkami od naszych sympatii.

kontakt3