20211217 120453Z radością powróciliśmy do świątecznej tradycji w naszym Ośrodku. Wraz z Dyrekcją i rodzicami naszych wychowanków świętowaliśmy 17 grudnia Bożonarodzeniową Wigilię. Okolicznościowe przedstawienie zastąpiliśmy nutką wspomnień z wigilii minionych lat. Było co wspominać. Na stole nie zabrakło też tradycyjnych potraw wigilijnych no i oczywiście śpiewu kolęd.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

20211209 104254

 

W tym roku Święty Mikołaj przybył do naszych dzieci w alpakowym zaprzęgu. Oprócz wspaniałych prezentów dzieci mogły dotykać i podziwiać imponujące futerka Mumu i Balu.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

20211125 102319Kraina Myszki Miki to nasza miejscówka zabawy karnawałowej, która odbyła się 25 listopada. Dominowały kreacje Disnejowskich bohaterów, smakowaliśmy disnejowskie ciasteczka, słuchaliśmy disnejowskich audio bajek oraz pląsaliśmy w rytm disnejowskiej muzyki. Na zakończenie zabawy każdy wróżył sobie z wosku przepowiednie Andrzejkowe.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...

 


 

20211014 105814Święto pieczonego ziemniaka połączyliśmy z Dniem Edukacji Narodowej. Z racji niesprzyjającej pogody impreza odbyła się w budynku. Z wykorzystaniem warzyw wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Najważniejszym jednak punktem było przygotowanie i degustacje smakowitej ziemniaczanej zapiekanki.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

20210916 11061416 września korzystając z ciepłej słonecznej pogody udaliśmy się na wycieczkę do lasu. Cel jaki nam przyświecał to grzybobranie i kontemplacja pięknej jesiennej aury. Pan Daniel zawiózł nas w jedną stronę. Zadowoleni z koszykiem pełnym grzybów wróciliśmy spacerkiem do Ośrodka.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...

 

 

 


 

dsc08366

W piątkowe słoneczne przedpołudnie 8 października w naszym ogrodzie obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Było wesołe biesiadowanie, ognisko, zabawy tematyczne. Każda z grup zaprezentowała bohatera dzisiejszego święta - Ziemniaka" w wybranej formie. Nie zabrakło różnorodnych przekąsek na ciepło i zimno. Daniem głównym był Pieczony Ziemniak, towarzyszyły mu frytki z marchewki, pieczone jabłko z cynamonem i ziemniaczane prażynki

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...

 

 

 

 

 

 


dsc08035W końcu nadeszła, słoneczna, zielona Pani Wiosna. Przyniosła uśmiech, lepsze samopoczucie i zainspirowała swoim pięknem. Przedstawiamy niektóre z wiosennych prac plastycznych wykonanych przez wychowanków przy większym, bądź mniejszym udziale teroapeutów.

Zapraszamy do galerii...

 

 

 

 


 

dsc07687

Tegoroczna zima chyba na długo zostanie w naszych wspomnieniach. Mróz, śnieg i piękne zimowe pejzaże, a przy tym zabawy i aktywności z wykorzystaniem śniegu, lodu i wszystkiego co nam się z zimą kojarzy.

 

 Zapraszamy do galerii...

 

 

 

 


 

image011"Las wokoło śpi,

Sypie biały śnieg,

Ziemia cicho drży,

Dzwonów słychać śpiew..."

Czas Świąt już minął, chcemy jednak, aby pozostały z nami dobre wspomnienia "namalowane" rękami naszych wychowanków. Zapraszamy zatem do obejrzenia prac plastycznych przedstawiających mikołajkową atmosferę i świąteczne dekoracje...

Kliknij, aby obejrzeć...


 

image001W "tłusty czwartek" 20 lutego w naszym Ośrodku w Czerwonkach odbyła się zabawa karnawałowa w stylu Safari. Chodź za oknem padał deszcz i plucha my udaliśmy się na słoneczną upalną sawannę. Puszczając wodzę fantazji w oryginalnej scenerii przeobraziliśmy się w tubylcze zwierzęta. No i rzecz jasna główną rolę odegrał Król Lew. Wokół niego skupiały się wszystkie zwierzęta, oraz tematyczne quizowe zabawy. Główne menu stanowiła zebra (ciasto) oraz… pączki i faworki, ponieważ był to tłusty czwartek.

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image01825 lutego odbyła się u nas wyjątkowa zabawa karnawałowa. Wspólnie z Przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 odbyliśmy niezwykłą podróż muzyczną. Każdy miał szansę pojawić się na scenie i porwać swoim występem naszą wyjątkową widownię. Humor nie opuszczał nas ani przez chwilę! Dzięki niezwykłej kreatywności występujących mieliśmy okazję oglądać niesamowite wykonania bardziej i mniej znanych przebojów. Oprócz uczty dla ducha była także uczta dla ciała - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali dla naszych wychowanków imienne muffinki. Był to niezwykle uroczy gest. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image016We środę 18 grudnia 2019 roku w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie wigilijne, wprowadzające w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oprócz wychowanków i pracowników gościliśmy księdza Marka z Parafii Garnizonowej, który jest duszpasterzem naszej placówki. W programie artystycznym wychowankowie dwóch grup rewalidacyjno-wychowawczych zaprezentowali swoje umiejętności - zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze” z wykorzystaniem komunikatora głosowego oraz zaprosili wszystkich zgromadzonych na spotkaniu do wspólnego śpiewania trzech innych kolęd obrazując je teatrem cieni. Klimat tych wystąpień wzmacniał akompaniament gitarowy oraz akordeonowy w wykonaniu pracowników. Po prezentacjach scenicznych przyszedł czas na słowa życzeń, tych wypowiedzianych oficjalnie i tych składanych w osobistych relacjach, którym towarzyszyło tradycyjne dzielenie się opłatkiem przy dźwiękach kolęd i melodii świątecznych.

 Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image00317 grudnia 2019 roku w naszym Ośrodku w Czerwonkach odbyła się Wigilia z udziałem zaproszonych gości. Wśród nich byli sponsorzy, sympatycy, rodzice naszych wychowanków, pracownicy oraz dyrekcja. Jak co roku w serdecznej świątecznej atmosferze wspólnie spędziliśmy ten przedświąteczny czas.

 

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image0076 grudnia do naszego Ośrodka przybył św. Mikołaj. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i już przed południem można było zobaczyć jego pomocnice – Śnieżynki. Za nimi na nartach ciągnąc za sobą sanki dotarł nasz honorowy gość. Prezenty rozdał wszystkim naszym wychowankom... przecież byli bardzo grzeczni przez cały rok. Dzień ten był pełen tańców, uśmiechów i - jak widac na zdjęciach - poważnych rozmów z Mikołajem. Na pewno gość, który do nas przybył zostanie na długo w naszej pamięci, i mamy nadzieję, że za rok znowu nas odwiedzi.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image007W tym roku to my wyruszyliśmy na spotkanie ze św. Mikołajem. Czekał na nas w szkole Podstawowej w Hermanowej. W gościnnej  atmosferze obejrzeliśmy przygotowaną dla nas inscenizację bajki „Czerwony kapturek", a potem przyszedł czas na prezenty i wspólną zabawę ze św. Mikołajem.

 

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

dsc05334W dniach 25 i 27 listopada zorganizowaliśmy zajęcia integrujące wszystkich wychowanków i pracowników placówki. Na salach zostały przygotowane stanowiska wystawowe, degustacyjne, teatralne, działań praktycznych. Mieliśmy okazję wejść w rolę gospodarzy i gości, zaprezentować swoje mocne strony. Jedni stali się kucharzami, inni dostawcami. Dopisywały nam dobre humory i nprzdekonaliśmy się kolejny raz jak ważne jest doświadczenie nowych bodźców i nawiązywanie kontaktów poprzez wspólne działanie. A poza tym poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Owoce i warzywa dały wszystkim zastrzyk pozytywnej energii.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image001W dniu 14 października 2019 r. w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Papieski połączony z różańcem. Wspomnienia o wielkim Polaku, który nauczał, wskazywał drogę oraz zachęcał do odważnego świadectwa o Chrystusie przeżywaliśmy wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie. Wydarzenie to uświetniła prezentacja o Janie Pawle II oraz wspólne śpiewanie ukochanych pieśni papieża.

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image00115 października w naszym ośrodku w Hermanowej, przy zaangażowaniu rodziców wychowanków, odbył się piknik z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Główną atrakcję - przejażdżkę quadem - zorganizowali rodzice Darii. Serdecznie im za to dziękujemy. Piękna pogoda, tematyczne zabawy, oczywiście smaczna potrawa z kociołka i różne specjały dopełniły świetności tego wydarzenia.

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

3Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim.

Niestety proponowany przez nas projekt "Wesoła Przystań" nie uzyskał wystarczającej liczby głosów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

 

 

 

 Jeśli chcesz zobaczyć co planowaliśmy zrobić, klknij tutaj...


 

kontakt3