image00115 października w naszym ośrodku w Hermanowej, przy zaangażowaniu rodziców wychowanków, odbył się piknik z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Główną atrakcję - przejażdżkę quadem - zorganizowali rodzice Darii. Serdecznie im za to dziękujemy. Piękna pogoda, tematyczne zabawy, oczywiście smaczna potrawa z kociołka i różne specjały dopełniły świetności tego wydarzenia.

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image001W dniu 14 października 2019 r. w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Papieski połączony z różańcem. Wspomnienia o wielkim Polaku, który nauczał, wskazywał drogę oraz zachęcał do odważnego świadectwa o Chrystusie przeżywaliśmy wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rzeszowie. Wydarzenie to uświetniła prezentacja o Janie Pawle II oraz wspólne śpiewanie ukochanych pieśni papieża.

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

 3Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim.

Niestety proponowany przez nas projekt "Wesoła Przystań" nie uzyskał wystarczającej liczby głosów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

 

 

 

 Jeśli chcesz zobaczyć co planowaliśmy zrobić, klknij tutaj...


 

image003

 

Dnia 3 czerwca uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka. Hasłem ptrzewodnim była muzyka. Wspólnie rozwiązywaliśmy muzyczne zagadki, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Każdy miał możliwość wybrania dla siebie lub zadedykowania komuś piosenki podczas "Koncertu życzeń".  Muzycznej oprawie "smaku dodały" pyszne gofry przygotowane przez rodziców naszych dzieci.

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image005

 

6 czerwca 2019 roku podczas pikniku rodzinnego Świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na działce rekreacyjnej naszych przyjaciół - dobroczyńców. Urokliwe miejsce, wspólne biesiadowanie sprawiły że bardzo miło upłynął nam czas.

 

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

image038

 

Końcem maja wzięliśmy udział w przeglądzie twórczości artystycznej pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Spotkanie miało na celu prezentację naszych umiejętności i talentów: plastycznych, muzycznych, aktorskich, oratorskich i innych. Przygotowaliśmy wiele pięknych, oryginalnych prac plastycznych prezentujących uroki polskiego krajobrazu. Nasi koledzy i koleżanki przybliżyli nam wspaniałą polską wieś dzięki inscenizacji muzycznej: "Dawne zwyczaje w domu i w zagrodzie". Wysłuchaliśmy opowieści o jednym z najpiękniejszych polskich miast - Toruniu. Występy uatrakcyjniły utwory muzyczne w wykonaniu utalentowanej kadry.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

Ludowe20190508 0003

 

Dnia 5 kwietnia.2019 roku nasi wychowankowie uczestniczyli gościnnie w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców i Przyśpiewek Ludowych, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego w Rzeszowie. W imprezie tej brały udział dzieci z 25 rzeszowskich przedszkoli, a jej celem była prezentacja polskich tańców regionalnych oraz przyśpiewek ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Grupa najmłodszych podopiecznych naszej placówki (pod opieką terapeutów) zaprezentowała wspólne muzykowanie do utworu „W zielonym gaju” oraz przedstawiła inscenizację pt. „Dawne zwyczaje w domu i zagrodzie” przy akompaniamencie utworu „Kukułeczka”. Podobnie jak w ubiegłym roku nasz występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Chcieliśmy podzielić się z innymi naszym sposobem przeżywania muzyki granej na żywo, umiejętnościami wchodzenia w role, humorystycznego interpretowania ludowych zwyczajów. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Publiczne nr 36 w Rzeszowie. Tradycyjnie przegląd uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

P1850769

 

Zabawa karnawałowa, w której uczestniczyliśmy 12 lutego na długo pozostanie w naszej pamięci... Odwiedzili nas bowiem wyjątkowi Goście! "Bogowie parkietów lat siedemdziesiątych każdą fankę zamienili w Dancing Queen, a każdy fan nucił swoje Waterloo. Przez lata nie schodzili ze szczytów list przebojów." Zespół ABBA wystąpił specjalnie dla nas! Tańczyliśmy w rytmie ich największych hotów, a na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Było fantastycznie! "Thank You for the music"!

  

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

IMG 20190207 095848377

 

Tak oto brzmiał temat tegorocznej zabawy karnawałowej w Czerwonkach, która odbyła się 7 lutego 2019 roku. Gośćmi zaproszonymi byli dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej w Hermanowej. Wszyscy przeistoczyliśmy się w fantastyczne postacie z bajek. Stroje, dekoracja sal i zabawy integracyjne sprawiły świetny nastrój fantazji i marzeń. Niespodzianką było wyświetlanie na slajdach bajek z lat '80.

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...

 


 

image002

 

To już kolejne spotkanie z cyklu "Dzień Opowieści". Tym razem mogliśmy wspólnie udać się w podróż do Anglii, poznać jej muzykę, taniec, smaki, krajobrazy, ciekawostki kulturalne i historyczne. Zwiedzaliśmy także ekspozycję kolekjek w "Muzeum Kolejnictwa". Atrakcją zajęć była możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z rodziną królewską, Wikingami, w angielskiej budce telefonicznej, autobusie piętrowym czy na tle sklepików i kamieniczek Yorku. Wśród widzów - poza wychowankami naszego ośrodka - znaleźli się również harcerze z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mrowli. Gośćmi specjalnymi byli także wolontariusze - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze zabaw integracyjnych, pląsów, prezentacji slajdów i opowieści oraz występów wychowanków w krótkich tematycznych inscenizacjach. Bawiliśmy się przednio...

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

imag55192

 

24 stycznia 2019 roku gościliśmy katechetkę z grupą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i przygotowanymi Jasełkami. Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla naszych wychowamnków, jak i przybyłych uczniów, którzy po przedstawieniu mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach prowadzonych w placówce.

 

 

 Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

P1850413

 

Dnia 20. grudnia spotkaliśmy się na uroczystej Wigilii. Przybliżyliśmy sobie najważniejsze tradycje wigilijne i świąteczne, zarówno te współczesne jak i te praktykowane w przeszłości. Wspólnie podsumowaliśmy miniony rok 2018 wspominając najważniejsze wydarzenia utrwalone na zdjęciach. Nie mogło także zabraknąć odśpiewania najpiękniejszych polskich kolęd.

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

IMAG4605 Kopia

 

 

Z głębokim żalem informujemy, że w czwartek 29 listopada 2018 roku odeszła nasza długoletnia wychowanka Paulina.

Paulino, będziemy Cię wspominać jako pogodną, cierpliwą i okazującą wiele czułości dziewczynę. W naszej pamięci pozostanie wiele miłych wspomnień ze wspólnie spędzonych z Tobą chwil.

  

 

 

  


 

P1850304

 

W dniu 5 grudnia 2018 roku nasz ośrodek odwiedził Święty Mikołaj. Nie przybył jednak sam - towarzyszyła mu Śnieżynka oraz bardzo wesoły Renifer. Bardzo długo czekaliśmy na tę wizytę, a otrzymane prezenty sprawiły nam wiele radości. Podczas tego spotkania poczuliśmy świąteczną atmosferę. Nie brakowało pozytywnych, emocji, rodości i wzruszenia.

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

IMG 20181128 114921

 

W dniu 28 listopada 2018 r. wychowankowie związani z działającą przy naszym ośrodku Drużyną Harcerską "Silva" wzięli udział w wyjeździe do Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie na VI ZLOT GROMAD ZUCHOWYCH I DRUŻYN HARCERSKICH "NIEPRZETARTEGO SZLAKU" Hufca ZHP Rzeszów "Niepodległa Polska ma 100 lat". Wysłuchaliśmy tematycznej gawędy. Harcerze prezętowali mundury i broń z okresu walk o niepodległość. Śpiewaliśmy piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem", "Nasz Nieprzetarty Szlak", tańczyliśmy poloneza. W miłym gronie spędziliśmy czas w ramach ogólnopolskiej akcji "Dumni z Polski". 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

p1850025

 

My też świętowaliśmy! W dniach 8 i 9 listopada 2018 roku w naszym Ośrodku uczciliśmy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystej akademii przygotowanej przez wychowanków z grup edukacyjnych i harcerskich Drużyn „Nieprzetartego Szlaku” wspólnie z nauczycielami – terapeutami, opiekunami i specjalistami, w piątek o godz. 11.11 dołączyliśmy do ogólnopolskiej idei śpiewania Hymnu Polski. Wzruszeń i refleksji dostarczyła opowieść o dążeniu Polaków do wolności zilustrowana pieśniami patriotycznymi oraz krótkimi inscenizacjami w wykonaniu dzieci. Było też miejsce na przeżywanie radości z bycia Polakiem i życia w wolnym kraju. Nasi wychowankowie w pełni wykorzystali swoje uzdolnienia – deklamowali, śpiewali, tańczyli, wchodzili w role sceniczne. Dla nas wszystkich, pracowników i wychowanków, to były niezapomniane chwile, które obok emocji niosły wartości edukacyjne i patriotyczne.

 Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

1840750

 

W dniu 23.10.2018 odbył się w naszym ośrodku poranek poświęcony wielkiemu polakowi - Papieżowi Janowi Pawłowi II z okazji 40. rocznicy wyboru. Podczas uroczystości zorganizowanej w formie heepeningu wybrzmiały piekne melodie z oratorium "Tues Petrus", "Subito Santo" Piotra Rubika, była prezentacja o" K.Wojtyle - papieżu - człowieku". Krystian Porębski zaśpiewał ukochaną pieśń papieża "Barkę". Pożegnaliśmy się utworami będącymi przesłaniem papieża dla pokoleń "Będziesz miłował i "My J.P uczniowie".

 

 Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

p1840698

 

17 października obchodziliśmy "Urodziny Marchewki" oraz "Święto Pieczonego Ziemniaka". Impreza w tym roku otrzymała nową nazwę: "Ziemniak na liściu przepierzony marchewką". W ogrodzie przy ognisku zebrała się cała społeczność ośrodkowa, aby wspólnie się bawić i integrować oraz posmakować pieczonych ziemniaczków i marchewkowego ciasta.  Było słonecznie, wesoło i smacznie...

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

dsc02456

 

Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej, która odbyła się w kościele garnizonowym w Rzeszowie. Dziękujemy za udział również rodzicom wychowanków, którzy przybyli w bardzo licznym gronie. Warto zaznaczyć, iż pięknej oprawy całej liturgii nadała wypełniona pięknymi głosami schola, składająca się z pracowników naszego ośrodka. Zatem wypoczęci, pełni zapału i energii rozpoczynamy nowy Rok Szkolny.

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć...


 

kontakt3