dsc01442Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej placówce uświetniło przybycie Filharmonii Mobilnej, która dała koncert zatytułowany "Narodowy Śpiewnik Polski: Śpiewamy Pieśni Legionowe". Występ zaczął się od niezwykle podniosłej chwili - wspólnie zaśpiewaliśmy nasz narodowy hymn - "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie artyści wykonywali pieśni patriotyczne, które to coraz bardziej wprowadzały nas w ten świąteczny niepodległościowy nastrój. Muzycy zaprezentowali również naszym wychowankom instrumenty muzyczne, na których wykonywali utwory. Listopadowy koncert Filharmonii Mobilnej był przyjemną dla ucha i atrakcyjną dla oka lekcją historii o naszej ojczyźnie.

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z koncertu i galerię prac plastycznych o tematyce niepodległościowej...


 

p19008294 listopada w naszym ośrodku gościliśmy ks. Marka i ks. Wojciecha, którzy odprawili Mszę Św. w intencji dzieci i pracowników placówki oraz tych, którzy spośród nas już odeszli. Zachęcamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tej uroczystości.

 

 

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...

 


 

img20221027102236Jak co roku 27 października obchodzony jest Światowy Dzień Terapii Zajęciowej ogłoszony przez Światową Federację Terapeutów Zajęciowych. To dzień, który corocznie promuje misję i cele terapii zajęciowej. W tym dniu terapeutki zajęciowe z naszego Ośrodka zorganizowały dla wychowanków specjalne zajęcia. Aktywności nawiązywały do zajęć prowadzonych w ramach terapii zajęciowej. A jak to wyglądało zapraszamy do galerii poniżej...

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...

 


 

 

img 20221024 wa0025W dniu 21 października 2022 roku świętowaliśmy "Dzień Pieczonego Ziemniaka". Wśród różnorodnych zabaw nie zabrakło "ziemniaczanych detektywów", "rzutów ziemniakiem do celu", "ziemniaczanych stempli" czy "gorącego ziemniaka" w formie gigantycznej gry planszowej. Taki dzień nie mógł się obyć bez smakołyków, dlatego też skosztowaliśmy pysznych pieczonych świderków ziemniaczanych. Zajęcia wprawiły nas w wyśmienity nastrój, a pozytywne emocje towarzyszyły nam przez całą imprezę.

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...

 


 

p1900824Dnia 14 października 2022 roku uczniowie grup edukacyjnych wraz ze swoimi wychowawcami pod batutą p. Anity przygotowali "Poranek słowno-muzyczny z okazji Dnia Nauczyciela". Była to szansa na wyrażenie podziękowań wszystkim specjalistom za trud włożony w terapię, wychowanie, edukację i opiekę nad naszymi podopiecznymi, a zarazem okazja do zaprezentowania talentów muzyczno-aktorskich i przezwyciężania tremy przed występami na scenie.

Spotkanie było też okazją do wyrażenia przez p. Przewodniczącą oraz p. Dyrektor podziękowań za codzienną pracę. Nie zabrakło również życzeń dla wszystkich nauczycieli i pracowników placówki. A już po pracy mogliśmy wspólnie spędzić czas przy pączku, kawie i herbacie podczas spotkania zorganizowanego przez p. Dyrektor placówki.

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

Zabawa sztukąW roku szkolnym  2022/2023  uczniowie z grup edukacyjnych z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rzeszowie po raz drugi uczestniczą w Projekcie Edukacyjnym  „Zabawa sztuką”. Projekt realizowany jest w ramach zajęć z terapii zajęciowej.

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Formuła projektu jest bardzo ciekawa, przemyślana, elastyczna, z możliwością dostosowania do indywidualnych możliwości uczniów.

 

Aby zapoznać się ze szczegółami projektu, kliknij tutaj...


 

p1900625W środę 5 października naszą placówkę kolejny raz odwiedziła grupa dobrze nam znajomych muzyków. Tym razem koncert Mobilnej Filharmonii nosił tytuł "Cza-Cza z Chopinem, Samba z Beethovenem." Jak zawsze poza zagraniem utworów muzycy zaprezentowali przywiezione ze sobą instrumenty, na części z nich kilkoro naszych wychowanków mogło wypróbować swoich sił i uraczyć nas całkiem dobrze brzmiącymi solóweczkami.

 

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

img 20221004 wa0099W dniu 4 października 2022 roku odbyła się w naszym ośrodku impreza w stylu góralskim. Na początku poznaliśmy ciekawostki historyczne związane z Tatrami. Podziwialiśmy także najpiekniejsze widoki. Nie zabrakło również charakterystycznych, góralskich piosenek oraz regionalnych tańców. Mogliśmy posmakować oscypków na ciepło z żurawiną, które zostały przywiezione z samego Zakopanego. Cała impreza okraszona była przebraniami ludowymi, pięknymi, czerwonymi koralami, kapeluszami oraz chustami.

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...

 


img 20220915 wa000115 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odwagi, kreatywności i zabawy.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy dołączyć do wspólnego świętowania. Z tej okazji nasi kreatywni nauczyciele przygotowali zajęcia plastyczne i zabawy, oczywiście z „kropką” w roli głównej.

 

 

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia...

 


 

dsc00831W jeden z bardziej przyjemnych i słonecznych wrześniowych poranków, 13 września wybraliśmy się do pobliskiego kościoła, aby wspólnie wziąć udział w uroczystej Mszy św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wśród uczestników liturgii poza pracownikami i wychowankami placówki było również liczne grono rodziców. Oczywiście nie zabrakło pięknej oprawy muzycznej w wykonaniu maszej orewowej scholi. Zatem już wypoczęci po wakacjach, pełni nowej energii i zapału rozpoczynamy Rok szkolny 2022/2023.

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

img 5449W dniu 8 września 2022 roku uczestniczyliśmy w XXII Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych. Po mszy św. uroczyście przemaszerowaliśmy na stadion wojskowy Podhalańczyk. Po wciągnięciu flagi olimpijskiej na maszt wzięliśmy udział w poszczególnych sportowych konkurencjach. Największym zainteresowaniem cieszył się rzut podkową, rzut piłką lekarską, serso i rzut ringiem. Mieliśmy satysfakcję, że pokonaliśmy własne lęki i słabości. Była to Olimpiada, w której wszyscy byliśmy zwycięzcami - do Ośrodka wrócliśmy z medalami!

 

 

 

 

 

Klknij, aby obejrzeć zdjęcia...

 


 

img 20220706 112204W jeden z ostatnich wakacyjnych dni mieliśmy możliwość spotkania się z zaprzyjaźnioną pasjonatką pszczół p. Anną Pankiewicz. Opowiadając o zwyczajach tych pożytecznych owadów i prezentując rekwizyty związane z produkcja miodu przybliżyła nam tajemniczy świat królestwa pszczół. Wychowankowie z zainteresowaniem uczestniczyli w prezentacji oraz degustacji miodu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę w ramach apiterapii.

 

 

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

dsc00618Końcem czerwca przeżywaliśmy zakończenie Roku Szkolnego. Najpierw w kościele garnizonowym wspólnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Marek. Podczas liturgii było obecnych dwóch naszych ministrantów, którzy z zapałem i radością służyli przy ołtarzu. Całą uroczystość swoimi głosami upiększała również orewowa schola, a po zakończeniu Mszy na każdego czekał słodki upominek.

Niezapomnianym wydarzeniem było także uroczyste rozdanie dyplomów w naszym ogrodzie, gdzie każdy z wychowanków odbierał gratulacje i słowa uznania krocząc po czerwonym dywanie. Nie zabrakło miłych słów od p. Dyrektor, a na zakończenie przygotowany był słodki poczęstunek. Teraz nadszedł już czas wakacji, niech one upłynął w spokoju i zdrowiu, a w sierpniu spotkamy się pełni uśmiechu, zapału i nowej energii.

 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

20220630 110611Kiedy się coś zaczyna zwykle nie myślimy o jego końcu. Niestety czas niesie zmiany i dziś tzn. 30 czerwca zakończyliśmy rok szkolny i nasz pobyt w filii Ośrodka w Czerwonkach. Wraz z rodzicami Mszą Świętą w kościele parafialnym dziękowaliśmy za te wszystkie lata pracy. W Ośrodku zaś nastąpiły podziękowania, wręczenie dyplomów i życzenia miłych wakacji.

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

img 55309 czerwca w ramach alpakoterapii wybraliśmy się  do Folkowej Podkowy w Woli Rafałowskiej. Miejscówka urzekła nas urokliwym otoczeniem, imponującym drzewostanem, stuletnią folkową chatą oraz spokojem i ciszą. Oczywiście główną atrakcją było spotkanie z alpakami i przejażdżka na koniu. Piękna pogoda i smakowita kiełbaska z grilla dopełniła całości tej wspaniałej wycieczki.

 

 

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

20220602 112242Dzień dziecka uczciliśmy wycieczką na lody do Tyczyna. Po degustacji lodów spacerkiem przeszliśmy z rynku przez planty i zawiłe uliczki do parku Wodzickich. Podziwialiśmy imponujący pałac Wodzickich w otoczeniu alejek i unikatowego drzewostanu.

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

dsc00015Dnia 2 czerwca 2022 roku w naszym Ośrodku świętowaliśmy Dzień Dziecka. Impreza odbyła się pod hasłem „Bajkowy Dzień Dziecka”. Dzieci brały udział w zabawach takich jak: „Czytanka – zgadywanka”, „Bajeczne atrybuty”, „Bajkowa melodia”. Nie zabrakło zabaw ruchowych i tańców przy wesołej muzyce, a po smacznym poczęstunku dzieci mogły odpocząć w strefie Bajkowej Pufolandii.

 

 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

dsc00315W dniu 6 czerwca 2022 roku wychowankowie grup I, II, III świętowali uroczystość Dnia Mamy i Taty. Z tej okazji zaprosili swoich rodziców do restauracji Hotelu Andersen. Było wspaniale, uroczyście, wzruszająco. Wręczyli własnoręcznie wykonane upominki, a ich pracochłonne przygotowanie zrelacjonowano poprzez prezentację multimedialną. Nie zabrakło muzycznych nut, gdyż dzieci miały okazję zadedykować piosenkę swoim najbliższym podczas Koncertu Życzeń. Rodzicom dziękujemy za przybycie, a właścicielom Hotelu Andersen za udostępnienie lokalu.

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

20220525 105256Tegoroczny dzień Mamy i Taty w naszym ośrodku wybrzmiał nutką wspomnień z lat minionych. Wspólnie  rodzicami oglądnęliśmy przygotowaną prezentację zdjęć świętowania dnia Mamy  i Taty z ubiegłych lat. Następnie w ogrodzie biesiadowaliśmy przy ognisku dzieląc się wrażeniami, wspomnieniami i wzajemną obecnością.

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

W roku szkolnym  2021/2022 uczniowie z grupy edukacyjnej nr II z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rzeszowie uczestniczyli w Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Projekt realizowany był w ramach zajęć z terapii zajęciowej.

W ramach projektu zostały zrealizowane następujące zadania:

trashed 1654715837 img 20220509 103419

  • Kolorowe kredki” – zorganizowanie w swojej placówce akcji charytatywno ekologicznej.
  • Obrazy malowane na mleku” – eksperyment zainspirowany twórczością  Wojciecha Fangora.
  • Nastrój wyrażony kolorem” – barometr emocji w postaci własnego dzieła  sztuki. 
  • Koło życia” – mandala. Tworzenie wzorów na bazie koła z użyciem produktów  spożywczych/materiałów plastycznych itp. 
  • Światowy Dzień Sztuki” – święto sztuki (15.04.2022). Warsztaty plenerowe,  zorganizowanie wycieczki, zajęcia z udziałem gościa specjalnego etc.
  • W roli rzeźbiarza” – lepienie z masy solnej, gliny, plasteliny etc.
  • „Sztuka ziemi (land art)” – tworzenie obrazów przy użyciu materiału  przyrodniczego np. kamieni, patyków, liści, szyszek.

Wspólne wykonywanie zadań w ramach projektu stworzyły możliwość  kreatywnego działania, poznania własnych możliwości twórczych i otwarcia na nowe pomysły.  Podczas realizacji określonych zadań uczniowie rozwijali wyobraźnię i umiejętność posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi. Zajęciom towarzyszyła radość tworzenia i spontaniczna, twórcza aktywność.

Wiele radości uczniom dostarczyła wycieczka do Medyni Głogowskiej oraz  udział w warsztatach lepienia w glinie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się eksplorowanie w glinie oraz możliwość samodzielnego wykonania eksponatów.

Szczególnym wyzwaniem było dla nas zrealizowanie zadania „Sztuka ziemi” – stworzenie koła sensorycznego z wykorzystaniem naturalnych elementów takich jak kamienie, szyszki, piasek. Koło sensoryczne zdobi nasz ogród a wychowankowie Ośrodka chętnie z niego korzystają w ramach zajęć z wielozmysłowej stymulacji.

Dużym plusem projektu była jego elastyczność, możliwość wyboru zadań i dostosowania ich do możliwość indywidualnych uczestników, co ma szczególne znaczenie podczas pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi.

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia...


 

kontakt3