Dziś proponujemy spotkanie z instrumentami dętymi blaszanymi jak tuba, helikon oraz drewnianymi jak flet piccolo. Pobawmy się więc razem  z wesołą i kolorową orkiestrą Andre Reiu. Gramy razem do marszu na pudełeczkach, drewnianych łyżkach, maszerujemy z dzieckiem (tupiąc jego nóżkami). Zabawę kończymy kilkoma wdechami wentylującymi nasz organizm. Tak więc mobilizujmy się, każdy potrafi...

Kliknij, aby posłuchać...

Wspaniały pokaz i wyjątkową piękną muzyka z oryginalnym głosem Louisa Armstronga. A do tego duża dawka humoru.

Kliknij, aby zobaczyć...

Kolejna propozycja to również teatr cieni, lecz tym razem w aranżacji baśni Hansa Christiana Andersena "Calineczka".

Kliknij, aby zobaczyć...

W ramach wsparcia Teatr Forma wystawia spektakle teatralne dla dzieci. Jest to jednocześnie wsparcie dzieci w trudnej dla nich sytuacji ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych oraz urozmaicenia czasu spędzanego w domu. Polecamy spektakl pt. ,,Pinokio”.

Mamy nadzieję, że możliwość obejrzenia przestawienia umili Wam czas spędzony w domu. 

Kliknij, aby zobaczyć...

Baśń opowiadająca o dwójce dzieci, które pozostawione w lesie przez macochę spotkały złą czarownicę. Bajkę tę zapisali i opublikowali w 1812 roku bracia Grimm. 

My przedstawiamy polską wersję tego opowiadania z tekstem Jana Brzechwy i muzyką Stefana Kisielewskiego. 

Kliknij, aby posłuchać...

Zapraszamy na krótką muzyczną lekcję w związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pomachajcie razem do rytmu kolorowymi biało-czerwonymi chustami, wstążeczkami czy chorągiewkami. Spróbujmy w ten sposób uwrażliwić dzieci na tą, jakże ważną dla Polaków rocznicę...

Jestem Polakiem

Zapraszamy na spotkanie z piękną muzyką J. Straussa w wykonaniu orkiestry Andre Rieu w strojach z epoki walca wiedeńskiego. Pobawmy się razem w dyrygenta, tańczmy, klaskajmy do rytmu. Tak więc weźmy głęboki wdech i wyruszmy w podróż muzyczną. Niech ta chwila pozwoli na mały oddech i relaksik od obowiązków dnia.

Kliknij, aby posłuchać...

A teraz wesoły i zabawny utwór - na instrumenty sztabkowe - marimba, ksylofon. Przy okazji róbmy wdechy, wydechy, unośmy rączki dzieci, oklepujmy i akompaniujmy na czym się  da. Udanej zabawy:)

Kliknij, aby posłuchać...

Proponujemy ciekawe animacje znanych, ale zawsze chętnie słuchanych wierszy. Posłuchajmy...

"Pstryk"

"Pan Hilary"

"Żaba"

"Żuk"

"Entliczek-Pentliczek"

Wszystkie dzieci z rodzicami zapraszamy na spotkanie z piękną muzyką J. Straussa w wykonaniu orkiestry Andre Rieu w strojach z epoki walca wiedeńskiego. Pobawmy się razem w dyrygenta, tańczmy, klaskajmy do rytmu. Tak więc weźmy głęboki wdech i wyruszmy w muzyczną podróż. Niech ta chwila pozwoli na mały oddech i relaksik od obowiązków dnia.

Kliknij, aby posłuchać...

Zapraszamy do krainy marzeń... A poniosą nas dźwięki grane na flecie...

Posłuchajmy...

Teatr maska zaprasza na słuchowiska dla młodych widzów. W ramach projektu "Teatr Mask@ w sieci" do tej pory powstało kilkanaście słuchowisk, ktore podejmują różne tematy oraz opowiadają różne bajki.

Zachęcamy do chwili relaksu i odpoczynku.

Kliknij, aby posłuchać...

Muzykoterapia to doskonały sposób na osiągnięcie spokoju, wyciszenia. Niech spokojne dźwięki muzyki, połączone z odgłosami natury zdołają Nas choć na chwilę uwolnić od trudów dnia codziennego.

Nowy dzień

Tajemniczy ogród

Dzisiaj przedstawiamy jedną z najbardziej znanych i lubianych bajek na świecie.

Stary młynarz przed śmiercią dzieli swój majątek między trzech synów. Najmłodszy dostaje tylko kota.... A co było dalej?

Posłuchajcie...

Muzyka towarzyszy nam w wielu sytuacjach życia codziennego. Często zapominamy, że może ona mieć niebagatelne znaczenie w walce z różnymi emocjonalnymi obciążeniami. Szczególne właściwości ma muzyka pochodząca z instrumentów wytwarzających tony, które w wyjątkowy sposób potrafią wprowadzić słuchającego w nastrój spokoju i odprężenia, jak na przykład wietrzne dzwonki Koshi.

Dzwonki te są w zasadzie bardzo proste w swojej konstrukcji. Ich bambusowa obudowa (okleina bambusowa impregnowana olejem, która jest znacznie trwalsza niż samo bambusowe drewno) stanowi tubę rezonansową. Średnica cylindra wynosi 6,3 cm, a wysokość 16,5 cm, czyli 4 cm więcej niż ta, którą mieliśmy w dzwonkach Shanti. Zaś tajemnicą zaczarowanych nut wydobywających się ze środka, jest osiem metalowych palików przymocowanych do metalowej płytki. Dzięki precyzyjnemu dostrojeniu każdego pręcika, otrzymujemy grę czystych tonów. Łagodne obracanie obudową, kreuje wodospad relaksujących dźwięków i zaprowadza w nas magiczną ciszę.

Dzwonki Koshi dostępne są w czterech brzmieniach inspirowanych czterema elementami: Terra – Ziemia, Aqua – Woda, Aria – Powietrze oraz Ignis – Ogień. Każdy z nich ma specyficzną barwę i może być używany harmonijnie ze wszystkimi innymi, albo osobno, w zależności od naszych potrzeb.

Zapraszam do chwili relaksu :)

Kliknij, aby posłuchać...

W tym trudnym i dla wielu stresującym czasie polecamy muzykę na odstresowanie, a także zapraszamy do wspomnień minionego lata...

Najpierw przenieśmy się nad morze...

Gdy rodzice chcą, aby dzieci w tym czasie ucięły sobie drzemkę, połóżmy je w wygodnym hamaku...

A może dziecko uwielbia słuchać ptaszków... na tle czarujących dźwięków spływającej po skałach wody...

Gorąco polecamy:)

Zachęcamy do wysłuchania pięknej, energetycznej muzyki Naszego Wielkiego Polaka Fryderyka Chopina. Walory terapeutyczne tego, granego na fortepianie, utworu są znane więc spróbujmy i doceńmy... dzieci słuchają, a rodzice przeżywają. Wspólnie spędzony czas będzie niezapomnianą przygodą w cudownym świecie muzyki.

Posłuchajmy...

Drodzy rodzice, przez najbliższy czas będziemy Wam prezentować pięknie opracowane bajki muzyczne z dawnych lat.

Jako pierwszą przedstawiamy małą dziewczynkę noszącą czerwone nakrycie głowy i wędrującą do chorej babci przez las. Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów i opowiadań dla dzieci i jest powszechnie znana. Posłuchajcie jej w rymowanej wersji Jana Brzechwy.

Kliknij, aby posłuchać...

Jedne z najpiękniejszych słuchowisk naszego dzieciństwa - Bajki Muzyczne w wykonaniu aktorów powojennych - słuchane z płyty, odtwarzane na gramofonie. Polecamy dla małych i dużych :)

Księżniczka na ziarnku grochu

Techniki relaksacyjne doskonale niwelują skutki stresu, z jakim coraz częściej zmagają się dzieci. Ich głównym celem jest wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Oto kilka propozycji opowiadań relaksacyjnych dla dzieci na wieczór, ktore pomagają się wyciszyć. Pamiętajmy o stworzeniu odpowiednich warunków, tj. zapewnieniu ciszy, wygodnym miejscu do leżenia i wcześniejszym przewietrzeniu pomieszczenia. Niezbędna będzie spokojna i odpowiednio dobrana muzyka. Poniżej predstawiamy przykładowe teksty służące do wprowadzenia w stan relaksu.

Kliknij, aby zobaczyć...

Kochanie dzieci, rodzice, koleżanki niech ta serenada w mistrzowskim wykonaniu przyniesie spokój, natchnie nadzieją na piękne, wesołe jutro

Słowicza symfonia

Poranek

Cztery pory roku - Wiosna

Przedstawiając propozycje piosenek wielkanocnych chcemy przypomnieć, że Święta tuż, tuż. Poznajcie symbole Wielkanocy, wyśpiewane w wiosennych piosenkach. 

Wielkanocna zabawa

Znaki Wielkanocy

Proponujemy znowu coś kojącego i wyciszającego. Tym razem małe drewniane pudełeczko i kilka blaszek...KALIMBA. Potrafi oczarować swoimi dźwiękami i łatwo ją opanować, gdyż gra się na niej intuicyjnie. Znajomość nut jest tu zbędna. Jest ona niewielkich rozmiarów, co jeszcze bardziej może do niej zachęcić. Kalimbę można zabrać ze sobą wszędzie i wszędzie będzie mile widziana. Ten afrykański instrument, podobnie jak dzwonki, należy do idiofonów, z tym że szarpanych. Na kalimbę składają się: deseczka lub pudło rezonansowe i różnej wielkości blaszki (ich liczba oscyluje między 5 a 25) i co ciekawe nie ma sztywnych reguł, według których powinna być strojona. Grając na kalimbie przeważnie trzymamy ją w rękach (rzadko kładziemy na jakieś podłoże ze względu na rezonowanie pudła) i wprawiamy w ruch jej blaszki kciukami (czasami i palcami wskazującymi).

A może sam zaczniesz grać na kalimbie? Posłuchaj i spójrz, jakie to proste...

The Sound of Silence

My Heart Will Go On

Somewhere over the rainbow

kontakt3